VIRKIÄ EDUSTUSJOUKKUE 2018-2019

KESKIMAAN MESTARI 2018-2019

 kuva Pasi Suokko            

MATKA JATKUU..... tälläkertaa ei saavutettu suomisarja paikka.

Pelit jatkuvat syksyllä tutussa keskimaan rautaliigassa eli II-divisioonassa.

SUOMISARJAKARSINTA

                                                  LA 23.03.2019    16:00     Uusikaarlepyy      Muik Hockey  -  Virkiä         5-3

                                                  LA 30.03.2019    17:00     Kotka                    Titaanit  -  Virkiä                 3-1

                                                  SU 31.03.2019    18:00    Lapua                    Virkiä  -  Karjalan Kopla     7-5

                                   

 

Edustusjoukkueen tuoreimmat uutiset ja kuulumiset löydät parhaiten Facebookista, Twitteristä ja Instagramista.

 

Rautaliiga on luonnollisesti parasta paikanpäällä, siispä tervetuloa seuraamaan otteluita Lapuan Autohuolto Areenalle!

 

PLAYOFF:

FINAALI           KAHDELLA VOITOLLA MESTARI.

KE 13.03.2019        Lapua                 18:30                  Virkiä                koMu HT         7 - 2                      otteluisännät: KUROTTAJAPALVELU SRP-SAARI OY,    ALUETAITO OY   

PE 15.03.2019        Vaasa                  18:45                  KoMu HT          Virkiä               0 - 8

VÄLIERÄ          kahdella voitolla finaaliin.

06.03.2019        Lapua                 18:30                  Virkiä                MIF         6 - 2                            otteluisäntä: Oma SP Ilmajoki   

09.03.2019        Maalahti             17:00                  MIF                   Virkiä        2 - 4   

PUOLIVÄLIERÄT

01.03.2019        Lapua                 19:30                  Virkiä                IFK           8 - 2                                   otteluisäntä: TEAM SPORTIA SEKÄ METEHE

02.03.2019        Pedersöre          16:45                  IFK                   Virkiä       3 - 2 VL

03.03.2019        Lapua                 16:00                  Virkiä                IFK           8 - 6                                  otteluisännät: PALAX

RUNKOSARJA

22.09.2018        Pietarsaari         16:45                  Jeppis                Virkiä       6-2  

29.09.2018        Vaasa                 16:00                  KoMu HT          Virkiä       4-10

07.10.2018        Lapua                 16:30                  Virkiä                  IKK       3-7                                          Otteluisäntä: Lapuan Autohuolto

13.10.2018        Lapua                 17:00                  Virkiä                  MIF       6-3                                           Otteluisäntä: Lapuan Energia

19.10.2018        Lapua                 19:00                  Virkiä                  APV      8-4                                          Otteluisäntä: Euromaster

20.10.2018        Pedersöre          15:45                  IFK Lepplax      Virkiä       1-5

27.10.2018        Lapua                 17:00                  Virkiä                  He-Ki    9-2                                           Otteluisäntä: Iiris

03.11.2018        Kurikka              17:00                  KuRy                   Virkiä      1-7

10.11.2018        Lapua                 17:00                 Virkiä                  APV     12-3                                             Otteluisäntä: Fintec Oy

17.11.2018        Lapua                 17:00                 Virkiä                  Jeppis  6-7                                           Otteluisäntä: Lapuan Sanomat

25.11.2018        Kruunupyy         17:00                   IKK                      Virkiä    5-1

01.12.2018        Lapua                 17:00                 Virkiä                  KoMu HT  5-1                                         Otteluisäntä: Lapuan Kankurit

05.12.2018        Lapua                 19:00                 Virkiä                  He-Ki      4-0                                       Otteluisäntä: Latomäen Sähköliike

15.12.2018        Maalahti             16:00                   MIF                     Virkiä      2-5

05.01.2019        Lapua                 17:00                  Virkiä                  IFK Lepplax    13-3

11.01.2019        Kauhava            19:00                   He-Ki                  Virkiä       1-9

19.01.2019        Lapua                 17:00                  Virkiä                  KuRy     6-3                                           Otteluisäntä: E-P Osuuspankki & Lujatalot Oy

26.01.2019        Alavus                16:00                  APV                    Virkiä        7-5

27.01.2019        Pedersöre         15:45                   IFK Lepplax      Virkiä         2-9

02.02.2019        Pietarsaari         16:45                  Jeppis                Virkiä        7-4

09.02.2019        Lapua                17:00                  Virkiä                  IKK         6-2                                             Otteluisäntä: Gashill Oy

10.02.2019        Kurikka              17:00                  KuRy                   Virkiä        1-9  

16.02.2019        Vaasa                 16:00                 KoMu HT          Virkiä

22.02.2019        Lapua                 19:30                  Virkiä                  MIF       7-8                                              Otteluisäntä: Platepower