Lapuan mestaruushiihdot 5.3. 2019

Tulokset:

  Pojat 6-vuotta 0,8 km  
1 Leo Kultalahti 0:05:31
2 Pauli Västinsalo 0:05:47
3 Ilari Siven ei aikaa
       
    Pojat 8-vuotta 0.8 km  
1 Jasper Viita 0:03:30
2 Leo Oja 0:03:34
3 Luukas Siven 0:03:40
4 Iivari Honkanen 0:04:08
       
       
    Pojat 10-vuotta 1,6 km
1 Juho Erkkilä 0:06:51
2 Venni Kankaanpää 0:07:27
3 Lucas Salomäki 0:07:35
4 Jonne Ahlfors 0:07:49
5 Leevi  Kultalahti 0:07:51
6 Luukas Ahokangas  0:07:55
       
       
    Pojat 12-vuotta 2,2 km
1 Aatu Ylimäki 0:06:30
2 Lauri Oja 0:07:09
       
       
    Pojat 14-vuotta 2,2 km
1 Veeti  Järvinen  0:06:33
2 Leevi Keppo 0:06:57
       
    Tytöt 8-vuotta 0,8km  
1 Iida Ylimäki 0:02:32
2 Katariina Keppo 0:02:58
2 Olivia Luomala 0:04:16
3 Elle Ala-Fossi 0:04:18
4 Neea Prusti 0:05:59
5 Sofia Luomala 0:10:38
       
       
    Tytöt 10-vuotta 1,6 km  
1 Minttu Näykki 0:05:25
2 Hilda-Maria Nylund 0:06:05
3  Venla Järvinen 0:06:48
       
       
    Tytöt 12-vuotta 2,2 km  
1 Neea Hakala 0:07:11
2 Janika Långsjö 0:07:12
3 Enni Ala-Fossi 0:09:35
       
    M35 4,4 km  
1 Ville Siven 0:11:17
2 Ronny Österås 0:12:29
       
       
    M45 4,4 km  
1 Ville Kultalahti 0:13:35
       
    M50 4,4 km  
1 Risto Pihlajamäki 0:12:22
2 Kari Luoma 0:12:41
       
    MYL 4,4 km  
1 Teemu Pihlajamäki 0:10:58
       
    NYL 4,4 km  
1 Mari Kalliolahti-Oja 0:12:26
2 Johanna Salomäki 0:13:18

 

Lapuan mestaruushiihdot 8.3.2018

 

Tulokset:

 

Pojat 6-vuotta 0,8 km:

  1. Emil Kronman 5.50
  2. Pauli Västinsalo 5.52
  3. Iisakki Kangas 6.48
  4. Akseli Kronman 7.50

Tytöt 6-vuotta 0,8 km:

  1. Aino Immonen 5.01
  2. Annika Takala 6.26
  3. Neea Prusti 8.07
  4. Kerttu Västinsalo 8.13

Pojat 8-vuotta 0.8 km:

  1. Venni Kankaanpää 3.34
  2. Juho Erkkilä 3.55
  3. Iivari Honkanen 5.02
  4. Leevi Kultalahti 5.21
  5. Leo Oja 30
  6. Matias Salomäki 5.50

Tytöt 8-vuotta 0,8 km:

  1. Iida Ylimäki 3.24
  2. Katariina Keppo 4.15
  3. Veera Sippola 5.03
  4. Eeda Prinkkilä 5.16

Pojat 10-vuotta 1,6 km:

  1. Veikko Västinsalo 6.58
  2. Aaro Luoma 12.42

Tytöt 10-vuotta 1,6 km:

  1. Neea Hakala 6.16
  2. Nanna Nivukoski 6.56
  3. Venla Järvinen 7.47
  4. Sanni Sippola 7.54
  5. Viia Unkuri 9.16

 

Pojat 12-vuotta 2,2 km:

  1. Aatu Ylimäki 6.55
  2. Veeti Järvinen 7.12
  3. Joona Kattelus 8.21
  4. Leevi Keppo 8.23
  5. Aatu Alakoskela 8.35

Tytöt 12-vuotta 2,2 km:

  1. Lotta Nivukoski 8.12

Tytöt 14-vuotta 2,2 km:

  1. Taru Kentta 9.27

Pojat 14-vuotta 2,2 km:

  1. Elmeri Västinsalo 6.39

Miehet Yleinen 4,4 km:

  1. Teemu Rantala 10.23
  2. Lauri Ala-Talkkari 13.27
  3. Kerkko Koro 16.29

Miehet 35-vuotta 4.4 km:

  1. Teemu Jokela 13.36
  2. Jarmo Peräkangas 14.11
  3. Risto Vähämäki 14.15
  4. Teppo Latvanen 15.09
  5. Hannu Vuorenmaa 111

Miehet 45-vuotta 4,4 km:

  1. Juha Nivukoski 142

Miehet 50-vuotta 4,4 km:

  1. Risto Pihlajamäki 13.12
  2. Kari Luoma 13.13
  3. Martti Leppinen 14.13

Miehet 70-vuotta 4,4 km

  1. Martti Ojutkangas 17.44                      
  2. Jorma Melleri 19.47
  1. Esko Saarijärvi 19.47

Naiset yleinen 4,4 km:

  1. Johanna Salomäki 15.00
  2. Anneli Jäätteenmäki 25.50
  3. Silvia Martin 19.00 (2,2 km)